Finał krajowy MEJ – Awans Kacpra05/04/2014

W Częstochowie rozegrany został krajowy finał Mistrzostw Europy Juniorów . Awans otrzymuje pięciu zawodników plus szósta nominacja.Kacper zajął po dobrym występie piąte premiowane awansem miejsce.Kacper w pięciu startach zdobył 9 pkt zajmując piąte miejsce. Pierwszy bieg Kacpra zaczął się słabym startem ale pogoń za konkurentami przyniosła efekt . Na dystansie Kacper wyprzedził Alexa Zgardzińskiego i zdecydowanie zbliżył się do Maxa Drabika. Niestety zabrakło czasu na atak na drugą pozycję . W drugim biegu  startujący z czwartego pola Kacper znów stoczył pojedynek z M.Trzensiokiem . Po starcie Kacper był trzeci  i po ataku przy wewnętrznej wyprzedził Mika , który ostatecznie dojechał na ostatnim miejscu. Prowadzącego Pieszczka nie był już w stanie dogonić .
Bieg dziewiąty zakończył się zwycięstwem Kacpra co bardzo przybliżyło go do awansu . Kolejny czwarty występ Kacpra ponownie zakończył się jego zwycięstwem i dało już awans do rundy eliminacyjnej . Piąty start zakończył się upadkiem i wykluczeniem Kacpra . Po słabszym starcie Kacper atakował po zewnętrznej  niestety startujący z wewnętrznych pól zawodnicy również wybrali tę ścieżkę i dla Kacpra zabrakło miejsca. W sumie zawody można dodać do bardzo udanych . Kacper awansem potwierdził swoja dobra dyspozycję co dobrze wróży na nadchodzący sezon.

Wyniki:

1. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) – 14 (3,2,3,3,3)
2. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 14 (3,3,2,3,3)
3. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) – 13 (2,3,2,3,3)
4. Hubert Łęgowik (Włókniarz Częstochowa) – 10 (3,3,1,2,1)
5. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) – 9 (1,2,3,3,w)
———————–
6. Daniel Kaczmarek (Unia Leszno) – 8+3 (3,2,0,1,2) – rezerwowy
———————–
7. Marcin Nowak (GKM Grudziądz) – 8+2 (2,1,2,2,1)
8. Łukasz Kaczmarek (Stal Gorzów) – 7 (0,2,3,2,0)
9. Bartosz Bietracki (Polonia Bydgoszcz) – 6 (1,3,0,0,2)
10. Oskar Ajtner-Gollob (Unibax Toruń) – 6 (2,1,d,1,2)
11. Mike Trzensiok (Betard Sparta Wrocław) – 5 (d,0,3,0,2)
12. Patryk Karczmarz (Stal Gorzów) – 5 (1,1,2,1,w)
13. Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa) – 5 (1,1,1,2,t)
14. Adrian Gała (Start Gniezno) – 3 (3)
15. Maksym Drabik (Włókniarz Częstochowa) – 2 (2,0,0,0,0)
16. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) – 2 (0,0,1,1,0)
17. Filip Marach (MDM Komputery ŻKS Ostrovia) – 2 (0,0,1,d,1)
18. Krystian Rempała (PGE Marma Rzeszów) – NS

Bieg po biegu:
1. (67,44) Łęgowik, Nowak, Polis, Marach
2. (67,51) Przedpełski, Drabik, Woryna, Zgardziński
3. (68,63) D. Kaczmarek, Ajtner-Gollob, Bietracki, Trzensiok (d3)
4. (66,86) Pieszczek, Cyfer, Karczmarz, Ł. Kaczmarek
5. (66,76) Łęgowik, D. Kaczmarek, Karczmarz, Zgardziński
6. (66,52) Pieszczek, Woryna, Nowak, Trzensiok
7. (67,55) Bietracki, Ł. Kaczmarek, Polis, Drabik
8. (66,85) Cyfer, Przedpełski, Ajtner-Gollob, Marach
9. (67,48) Woryna, Cyfer, Łęgowik, Bietracki
10. (67,82) Ł. Kaczmarek, Nowak, Zgardziński, Ajtner-Gollob (d4)
11. (66,83) Przepełski, Pieszczek, Polis, D. Kaczmarek
12. (67,80) Trzensiok, Karczmarz, Marach, Drabik
13. (67,60) Pieszczek, Łęgowik, Ajtner-Gollob, Drabik
14. (67,02) Przedpełski, Nowak, Karczmarz, Bietracki
15. (67,86) Cyfer, Polis, Zgardziński, Trzensiok
16. (67,89) Woryna, Ł. Kaczmarek, D. Kaczmarek, Marach (d4)
17. (67,52) Przedpełski, Trzensiok, Łęgowik, Ł. Kaczmarek
18. (68,08) Cyfer, D. Kaczmarek, Nowak, Drabik
19. (68,51) Gała, Ajtner-Gollob, Karczmarz (w/u), Woryna (w/u), Polis (t)
20. (67,79) Pieszczek, Bietracki, Marach, Zgardziński

Bieg dodatkowy o 6. miejsce:
21. (67,51) D. Kaczmarek, Nowak

Sędzia: Artur Kuśmierz
Widzów: ok. 400.
NCD w szóstym biegu uzyskał Krystian Pieszczek – 66,52 sek.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY