Finał Srebrnego Kasku – 27.07.2014 -Krosno27/07/2014

10506143_795437843820330_930514376_o

W dniu 27.07.2014r odbyły się zawody finałowe Srebrnego Kasku w których startował Kacper Woryna.

Przed zawodami „nasz”  zawodnik uznawany był jako ten , który może spowodować wielką niespodziankę , z racji bardzo dobrej postawy w ostatnich imprezach.

Niestety już w pierwszym swoim starcie Kacper zaliczył groźnie wyglądający upadek , gdzie na pierwszym łuku podczas walki z Adrianem Cyferem doszło do kontaktu między zawodnikami.

Powtórka w 4-ro osobowym składzie również nie przyniosła oczekiwanego dla zawodnika rezultatu , ponieważ Kacper ponownie upadając na tor został wykluczony przez sędziego.

Po kraksie w której uczestniczył Kacper , jego Team rozważał wycofanie się z zawodów, z racji na odczuwalny silny ból i złe samopoczucie zawodnika, jednak Kacper podjął decyzje, że wystąpi do końca zawodów , głównie przez szacunek dla kibiców, oraz swój silny charakter.

W kolejnych biegach Kacper zdołał zdobyć 6 punktów ( 1,2,1,2 ), które ostatecznie dały mu 10 miejsce w zawodach.

 

 Wyniki:

1. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) – 14 (3,3,2,3,3)
2. Krystian Pieszczek (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 13 (2,3,2,3,3)
3. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) – 12 (3,2,1,3,3)
4. Adrian Cyfer (Stal Gorzów) – 11 (1,3,2,3,2)
5. Patryk Malitowski (Betard Sparta Wrocław) – 10 (2,3,1,2,2)
6. Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) – 9 (2,0,3,1,3)
7. Łukasz Sówka (PGE Marma Rzeszów) – 9 (2,2,3,1,1)
8. Kacper Gomólski (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 8 (d,2,3,2,1)
9. Daniel Kaczmarek (Fogo Unia Leszno) – 6 (3,1,1,1,0)
10. Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik) – 6 (w,1,2,1,2)
11. Mateusz Borowicz (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 5 (3,1,1,d,-)
12. Tobiasz Musielak (Fogo Unia Leszno) – 5 (1,d,0,2,2)
13. Adrian Gała (Carbon Start Gniezno) – 4 (1,1,0,2,w)
14. Oskar Fajfer (Unibax Toruń) – 3 (0,0,3,w,-)
15. Patryk Dolny (Betard Sparta Wrocław) – 3 (1,2,0,0,d)
16. Ernest Koza (Grupa Azoty Unia Tarnów) – 2 (1,1)
17. Artur Czaja (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) – 0 (0,0,0,w,d)
18. Oskar Polis (KantorOnline Viperprint Włókniarz Częstochowa) – 0 (0,w)

Bieg po biegu:

1. (73,2) Kaczmarek, Sówka, Gała, Gomólski (d/start)
2. (71,9) Borowicz, Przedpełski, Musielak, Czaja
3. (71,9) Pawlicki, Pieszczek, Cyfer, Woryna (w/u)
4. (72,2) Woźniak, Malitowski, Dolny, Fajfer
5. (72,1) Malitowski, Gomólski, Woryna, Musielak (d/start)
6. (70,4) Cyfer, Sówka, Borowicz, Fajfer
7. (71,1) Pieszczek, Woźniak, Kaczmarek, Przedpełski
8. (71,3) Pawlicki, Dolny, Gała, Czaja
9. (71,2) Gomólski, Pieszczek, Borowicz, Dolny
10. (70,8) Sówka, Pawlicki, Woźniak, Musielak
11. (71,1) Fajfer, Woryna, Kaczmarek, Czaja
12. (70,0) Przedpełski, Cyfer, Malitowski, Gała
13. (71,0) Pawlicki, Gomólski, Przedpełski, Fajfer (w/u)
14. (71,2) Pieszczek, Malitowski, Sówka, Polis (Czaja w/2min.)
15. (70,5) Cyfer, Musielak, Kaczmarek, Dolny
16. (71,4) Woźniak, Gała, Woryna, Borowicz (d/3)
17. (71,2) Woźniak, Cyfer, Gomólski, Czaja
18. (70,7) Przedpełski, Woryna, Sówka, Dolny (d/3)
19. (71,8) Pawlicki, Malitowski, Koza, Kaczmarek
20. (72,0) Pieszczek, Musielak, Koza, Polis (w/u) (Gała – w/utr.startu)

NCD: Paweł Przedpełski (Unibax Toruń) – 70,0 sek. (w 12. wyścigu)

Sędzia: Tomasz Proszowski

Widzów: ok. 2000

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY