III runda MDMP – 15.07.2014 – Tarnów – Relacja15/07/2014

15.07.2014 odbyła się III rynda MDMP w Tarnowie.

Bardzo sprawnie przebiegające zawody , zakończyły się zwycięzstwem ekipy z Częstochowy, drugie miejsce zajeli zawodnicy Unii Tarnów , natomiast nasi rybniccy zawodnicy uplasowali się na miejscu trzecim , zdobywając łącznie 22 punkty.

Nasz zawodnik Kacper Woryna najtrudniejszy , a zarazem najciekawszy bieg zaliczył w gonitwie 9 , gdzie po wyjściu ze startu musiał uznać wyższość częstochowskiego duetu.

Po dość emocjonującym pościgu wyprzedził Malczewskiego , jednocześnie planując atak na prowadzącego A. Czaję , niestety po dość agresywnym wejściu w łuk , musiał skontrować motocykl co spowodowało utratę prędkości i ostatecznie stratę drugiego miejsca na rzecz Malczewskiego.

 

I. SCKM Włókniarz Częstochowa – 27 pkt.
10. Oskar Polis – 6 (1,2,-,3)
11. Artur Czaja – 8 (3,3,-,2)
12. Rafał Malczewski – 8+1 (3,2*,3,-)
25. Hubert Łęgowik – 5+2 (2*,1,2*)

II. Grupa Azoty Unia Tarnów – 25 pkt.
1. Ernest Koza – 11+1 (3,2*,3,3)
2. Damian Dąbrowski – 1 (0,1,-,u)
3. Mateusz Borowicz – 11+1 (3,2*,3,3)
22. Dawid Matura – 2+1 (2*)

III. SŻKS ROW Rybnik – 22 pkt.
4. Kacper Woryna – 8 (2,2,1,3)
5. Kamil Wieczorek – 9+2 (1*,2*,3,3)
6. Robert Chmiel – 5+2 (1*,0,2,2*)

IV. PGE Marma Rzeszów – 18 pkt.
7. Krystian Rempała – 8 (2,3,3,-)
8. Grzegorz Bassara – 3 (0,1,-,2)
9. Artur Cyło – 2+1 (0,-,1*,1)
24. Marco Gaschka – 5 (0,2,3)

V. KMŻ Lublin – 14 pkt.
16. Arkadiusz Madej – 8 (3,2,3,w)
17. Michał Nowiński – 5+1 (2*,2,0,1)
18. Kamil Długosz – 1 (1,0,w,-)

VI. KSM Krosno – 10 pkt.
19. Mateusz Wieczorek – 7 (1,3,2,1)
20. Przemysław Portas – 3 (0,2,1,0)
21. brak zawodnika

VII. Speedway Wanda Instal Kraków – 6 pkt.
13. brak zawodnika
14. Patryk Wolniewiński – 6 (1,3,1,1)
15. brak zawodnika

Bieg po biegu:
1.(69,63) Koza, Woryna, Wieczorek, Dąbrowski
2.(69,90) Czaja, Rempała, Polis, Bassara
3.(70,89) Madej, Nowiński, Wolniewiński
4.(69,29) Borowicz, Koza, Wieczorek, Portas
5.(69,77) Rempała, Woryna, Chmiel, Cyło
6.(70,15) Malczewski, Polis
7.(71,93) Wieczorek, Nowiński, Długosz
8.(68,92) Koza, Borowicz, Bassara, Gaschka
9.(71,69) Czaja, Malczewski, Woryna, Chmiel
10.(72,86) Wolniewiński, Portas
11.(69,23) Borowicz, Madej, Dąbrowski, Nowiński
12.(69,75) Woryna, Wieczorek, Wolniewiński
13.(71,13) Madej, Gaschka, Cyło, Długosz
14.(70,52) Malczewski, Łęgowik, Portas
15.(69,03) Borowicz, Matura, Wolniewiński
16.(71,32) K. Wieczorek, Chmiel, Madej (w), Długosz (w/u)
17.(71,49) Rempała, M. Wieczorek, Cyło
18.(69,78) Koza, Czaja, Łęgowik, Dąbrowski (u4)
19.(70,75) K. Wieczorek, Chmiel, M. Wieczorek, Portas
20.(71,49) Gaschka, Bassara
21.(70,54) Polis, Łegowik, Nowiński

Widzów: ok. 300
Sędziował Tomasz Proszowski
NCD uzyskał w biegu nr 8 uzyskał Ernest Koza – 68,92 s.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY