IV runda MDMP – 22.07.2014 – Rybnik – Relacja22/07/2014

DSC_5503

W dniu 22.07.2014 na rybnikckim owalu odbyła się czwarta odsłona Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski.

Do Rybnika zawitały ekipy Częstochowy, Tarnowa, Rzeszowa, Krosna , Krakowa, Lublina i oczywiście Rybnika.

Pomimo bardzo dobrej , słonecznej pogody zawody obejrzało ok 500 widzów, którzy niestety nie mieli zbyt wiele okazji , aby zobaczyć jakieś ciekawsze akcje.

Od początku zawodów można było zauważyć , że nasi juniorzy wykorzystają atut własnego toru i nie powinni mieć wiekszych problemów z zajęciem najwyższej lokaty.

Bardzo cieszy fakt , że nasz zawodnik Kacper Woryna utrzymuje rewelacyjną dyspozycję , co udowodnił podczas zawodów zdobywając komplet 12 oczek (3,3,3,3)

Do ostatecznego wyniku  rybnikckiej drużyny  swoje punkty dołożyli Kamil Wieczorek – 9 (1,3,3,2) , oraz Robert Chmiel – 6 ( 1,1,2,2)

Najgroźniejszym rywalem okazali się zawodnicy z Częstochowy , którzy zajeli w zawodach drugą lokatę , a w ogólnej klasyfikacji zajmują pierwsze miejsce , mając 2,5 punkta przewagi nad rybniczanami.

 

Wyniki:

I. ŻKS ROW Rybnik – 27 pkt.

1. Kacper Woryna – 12 (3,3,3,3)
2. Kamil Wieczorek – 9 (1,3,3,2)
3. Robert Chmiel – 6+2 (1,1,2*,2*)

II. SCKM Włókniarz Częstochowa – 24 pkt.

7. Oskar Polis – 10+1 (3,2*,2,3)
8. Rafał Malczewski – 7+1 (2,0,3,2*)
9. Hubert Łęgowik – 8+1 (3,2,2*,1)

III. Unia Tarnów – 23 pkt.

19. Mateusz Borowicz – 11 (2,3,3,3)
20. Damian Dąbrowski – 5+1 (0,3,-,2*)
21. Ernest Koza – 5+1 (2*,-,3,w)
28. Dawid Matura – 2 (w,2)

IV. PGE Marma Rzeszów – 17 pkt.

4. Krystian Rempała – 5 (2,d,3,-)
5. Artur Cyło – 4 (-,1,3,0)
6. Marco Gaschka – 3 (1,-,1,1)
23. Łukasz Sówka – 5+1 (0,2*,3)

V. KMŻ Lublin – 13 pkt.

13. Arkadiusz Madej – 9 (3,3,2,1)
14. Michał Nowiński – 3 (0,2,0,1)
15. Kamil Długosz – 1 (u,1,w,-)

VI. KSM Krosno – 11 pkt.

16. Przemysław Portas – 5+1 (1*,1,1,2)
17. Mateusz Wieczorek – 6 (2,1,d,3)
18. Dominik Kołacki – NS

VII. Speedway Wanda Instal Kraków – 5 pkt.

10. Paweł Parys – NS
11. Piotr Rybak – NS
12. Patryk Wolniewiński – 5 (2,1,t,2)

Bieg po biegu:

1.(67,80) Woryna, Rempała, K. Wieczorek, Sówka
2.(68,54) Polis, Malczewski
3.(69,55) Madej, M. Wieczorek, Portas, Nowiński
4.(67,12) Woryna, Borowicz, Chmiel, Dąbrowski
5.(69,68) Łęgowik, Polis, Gaschka, Rempała (d4)
6.(70,07) Madej, Wolniewiński, Długosz (u3)
7.(68,70) Borowicz, Koza, M. Wieczorek
8.(67,24) Woryna, Łęgowik, Chmiel, Malczewski
9.(69,13) Rempała, Sówka, Wolniewiński
10.(70,93) Dąbrowski, Nowiński, Długosz, Matura (u/w)
11.(68,66) K. Wieczorek, Chmiel, Portas, M. Wieczorek (d4)
12.(69,89) Sówka, Madej, Cyło, Nowiński
13.(69,68) Malczewski, Łęgowik, Portas
14.(68,15) Koza, Matura, Wolniewiński (t)
15.(68,88) K. Wieczorek, Chmiel, Nowiński, Długosz (u/w)
16.(70,94) Cyło, Portas, Gaschka
17.(68,79) Borowicz, Polis, Łęgowik, Koza (u/w)
18.(69,11) Woryna, K. Wieczorek
19.(69,65) Borowicz, Dąbrowski, Gaschka, Cyło
20.(71,08) Polis, Malczewski, Madej
21.(71,87) M. Wieczorek, Wolniewiński

Sędzia: Jerzy Najwer

Widzów: ok. 400

NCD: 67,12 s. – Kacper Woryna w biegu nr 4

 

M

Drużyna

Pkt

+/-

1 Włókniarz Częstochowa 22 +104
2 ŻKS ROW Rybnik 19,5 +95
3 Unia Tarnów 18 +90
4 PGE Marma Rzeszów 12,5 +72
5 KMŻ Lublin 6 +41
6 KSM Krosno 5 +43
7 Speedway Wanda Instal Kraków 1 +27
Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY