Kacper z Dziką Kartą na finał SEC w Rybniku!13/01/2016

13 stycznia na konferencji w Urzędzie Miasta Rybnik poinformowano o zorganizowaniu w 2016 roku na rybnickim torze finału SEC. W ubiegłym roku odbył się tam GP Challenge. Kacper Woryna, junior ROW Rybnik, otrzymał Dziką Kartę.

Finał SEC odbędzie się 17 września. W ramach Speedway European Championships 2016 zaplanowano cztery finały. Odbędą się one kolejno: 17 czerwca w Gustrow (Niemcy), 6 sierpnia w Daugavpils (Łotwa), 20 sierpnia w Togliatti (Rosja) i 17 września w Rybniku. To właśnie w Rybniku, w czasie ostatniej rundy finałowej, poznamy żużlowego Indywidualnego Mistrza Europy.

Od początku zakładaliśmy, że finał zmagań odbędzie się w Polsce. Takie jest nasze założenie na każdy rok. Udany finał w Ostrowie spowodował, że zainteresowanie jego organizacją było duże. Pojawiło się kilku kandydatów, ale najbardziej zdeterminowany był Rybnik. Najszybciej przeszli do konkretów i szybko zakończyliśmy negocjacje. Mieliśmy do czynienia z poważnymi deklaracjami i nie widzieliśmy sensu, żeby czekać. SEC w Rybniku został wywalczony profesjonalną postawą – powiedział na konferencji prasowej Jan Konikiewicz, przedstawiciel One Sport Marketing.

Aktualnym mistrzem Europy jest Rosjanin Emil Sajfutdinow. Na pozostałych miejscach na podium w 2015 roku stanęli: Nicki Pedersen (Dania) i Antonio Lindbaeck (Szwecja). Szóste miejsce w cyklu zajął reprezentant K.S. ROW Rybnik S.A. Grigorij Łaguta.

W ostatnich latach działacze ROW-u z dobrym skutkiem przeprowadzili dwie duże imprezy: mecz Polska – Reszta Świata w 2014 i Grand Prix Challange w 2015 roku.

źródło: zksrow.rybnik.com.pl

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY