MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia – ŻKS ROW Rybnik 48:4118/05/2015

Zaległa 1 kolejka NicePLŻ za nami. ŻKS ROW Rybnik planowo sezon zacząć miał od wyjazdu do Ostrovii. Zaczął lepiej, bo od zwycięstwa na własnym torze ze Speedway Wandą Kraków. Ale już tor w Ostrowie nie był zbyt łaskawy dla Rybniczan.

W biegu juniorskim upadek pechowo zanotował Kacper i powtórka odbyła się w czteroosobowym składzie. Tym razem nasz junior jechał na prowadzeniu, jednak na początku trzeciego okrążenia przewrócił się tak niefortunnie, że na tor musiała wyjechać karetka. Worynie nic się nie stało, jednak z powtórki został wykluczony. W 4 biegu na drugim łuku wyprzedził M. Borowicza i za D. Balińskim dowiózł 1 pkt. Natomiast w 12 biegu wraz z Troyem Batchelorem dowieźli podwójne zwycięstwo, wyprzedzając O. Ajtnera-Golloba i Mateusza Szczepaniaka.

Bez-tytułu

– Trochę jestem pobijany, bo w biegu juniorskim leżałem 2 razy. Za pierwszym razem było dość ciasno na wejściu w wiraż i takie domino się zrobiło. Później motor złapał przyczepność, wpadłem w rynnę na torze, starałem się go utrzymać jednak wylądowałem na torze i mocno się poobijałem. Kolejny bieg i kolejny upadek, tym razem z mojej winy, bo zaciął mi się gaz. W tym spotkaniu zdobyłem tylko 3 punkty. Od samego biegu juniorskiego, po którym zaliczyłem pierwszy upadek, wszystko mnie bolało, jednak zacisnąłem zęby, dałem z siebie maksimum i jechałem dalej.”– podsumował Kacper Woryna po niedzielnym meczu w Ostrowie.

MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia – ŻKS ROW Rybnik 48:41

Kacper Woryna –  (w,1*,0,0,2*,u) 3+2

2. Borowicz, Gollob, Wieczorek, Woryna (w/u)

4. Holta, Baliński, Woryna, Borowicz

7. Mi. Szczepaniak, Baliński, Michelsen, Woryna

9. Michelsen, Ułamek, Mi. Szczepaniak, Woryna

12. Batchelor, Woryna, Ma. Szczepaniak, Gollob

13. Baliński, Mi. Szczepaniak, Nicholls, Woryna (u)

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY