Polonia Bydgoszcz – ŻKS ROW Rybnik 48:4127/04/2015

W ostatnią niedzielę kwietnia ŻKS ROW Rybnik wybrał się do Bydgoszczy w 3 kolejce Nice PLŻ aby zmierzyć się z Polonią prowadzoną przez Jacka Woźniaka. Już od pierwszych biegów nie wiodło się rybniczanom na torze i tym razem musieli oni uznać wyższość gospodarzy.

Trener ROW, Jan Grabowski, wystawił na ten mecz najmocniejszy skład, w tym juniorów Kacpra Worynę oraz Kamila Wieczorka. Od początku meczu górą jednak byli bydgoszczanie, efektywnie odpierając próbę ataku przyjezdnych. Ostatecznie i tym razem nie udało się zdobyć bydgoskiej twierdzy, jak to miało miejsce w poprzednim sezonie, i spotkanie zakończyło się wynikiem 48:41.

W biegu juniorskim Kacper Woryna niefortunnie dotknął taśmy i z powtórki został wykluczony. W 5 biegu zastąpił Troya Batchelora, jednak i tym razem młodzieżowiec rybniczan musiał uznać wyższość Gryfów: Kościechy i Woźniaka. Nie lepiej było w późniejszych startach – pechowy 7 bieg, powtórzony dwukrotnie ze względu na upadki Woryny i zawodników Polonii, z których ostatecznie Kacper został wykluczony. W ostatnim starciu do końca walczył z Szymonem Wożniakiem o drugie miejsce i to rybnicki junior okazał się skuteczniejszy, przywożąc do mety dla drużyny 2 pkt.

Polonia Bydgoszcz 48 – 41 ŻKS ROW Rybnik

2. Bietracki, Jóźwik, Wieczorek, Woryna (t) – 5:1 (9:3)
4.  Miśkowiak, Baliński, Woryna, Bietracki – 3:3 (17:7)
5.  Kościecha, North, Woźniak, Woryna, [Batchelor (t)] – 4:2 (21:9)
7.  Kudriaszow, Baliński, Woryna (w/u), Hougaard (w/su) – 3:2 (27:14)
12. Batchelor, Woryna, Woźniak, Jóźwik – 1:5 (40:31)

Kacper Woryna 3+2 (t,1*,0,w,2)

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY