Przygotowania do sezonu31/01/2015

Za 9 tygodni zaczynamy sezon inauguracyjnym meczem na wyjeździe z MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovią Ostrów.

ŻKS ROW Rybnik na pierwsze w tym sezonie spotkanie ligowe (6.04) pojedzie do Ostrowa by zmierzyć się z ekipą prowadzoną pod okiem samego Marka Cieślaka. Niecały tydzień później, bo 12.04., rybnicka drużyna podejmować będzie u siebie beniaminka Nice PLŻ Speedway Wandę Instal Kraków.

Jednak wcześniej, bo w pierwszym tygodniu marca, Kacper wraz z drużyną spotka się jak co roku z kibicami na prezentacji zespołu w boguszowickiej hali MOSiR przy ul. Jastrzębskiej 3b. Spotkanie przewidziane na 8. marca, rozpocznie się o godz. 18:00 – będzie to okazja do spotkania się z zawodnikami a organizatorzy przewidzieli również liczne niespodzianki dla kibiców. Honorowy patronat nad imprezą objął sam prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Kacper-31

Na dzień dzisiejszy barwy rybnickiego klubu reprezentować razem z Kacprem będą:
Chris Harris, Troy Batchelor, Dakota North, Ilya Chalov, Rafał Szombierski, Roman Chromik, Damian Baliński, Kamil Wieczorek, Robert Chmiel , Valetin Grobauer oraz Marcel Kajzer .

ŻKS ROW Rybnik poprzedni sezon zakończył na 7. miejscu w tabeli, jednak w tym roku planują zawalczyć o najwyższe cele – zawodnicy jak i włodarze klubu za priorytet stawiają sobie awans do Ekstraligi w tym sezonie. Od ponad 2 miesięcy żużlowcy pod okiem trenera Jana Grabowskiego przygotowują się do pierwszego meczu sparingowego z Wrocławiem jak i do spotkania ligowego z Ostrovią Ostrów, wylewając siódme poty na treningach i ostro mobilizując się do walki o najwyższe cele.

Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku na siłowni, sali gimnastycznej oraz na krytej pływalni. Biorą w nich udział nie tylko seniorzy i juniorzy ŻKS ROW Rybnik, ale również szkółkowicze.

Jak drużyna przygotowuje się do nowego sezonu i jak wyglądają zajęcia rybnickich żużlowców, oraz jak przebiegło spotkanie Kacpra z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Rybniku, można zobaczyć na filmie opublikowanym przez oficjalną stronę ŻKS ROW Rybnik: https://www.youtube.com/watch?v=dXooPr6WTMg

W połowie marca rybnicka drużyna zmierzy się z 3 drużynami z Ekstraligi w sparingach:

14.03. ŻKS ROW Rybnik – Betard Sparta Wrocław

15.03. Betard Sparta Wrocław – ŻKS ROW Rybnik

21.03. Fogo Unia Leszno – ŻKS ROW Rybnik

22.03. ŻKS ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno

28.03. ŻKS ROW Rybnik – PGE Stal Rzeszów

29.03. PGE Stal Rzeszów – ŻKS ROW Rybnik

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY