Sezon 2015 rozpoczęty09/03/2015

Za nami prezentacja drużyny ŻKS ROW Rybnik. W niedziele, 8 marca, w rybnickiej hali oficjalnie zaprezentowano drużynę Jana Grabowskiego na sezon 2015.

P3080186

Imprezę, którą poprowadził Tomasz Lorek oraz Wacław Troszka, zgromadziła blisko 1000 kibiców rybnickiej drużyny. Przy dźwiękach przeboju grupy Europe „The Final Countdown” Kacper Woryna wraz z Damianem Balińskim wjechali na swych motorach na parkiet, oficjalnie rozpoczynając wieczór pełen niespodzianek i atrakcji. Zgromadzona publiczność mogła przypomnieć sobie ubiegłoroczny sezon podczas projekcji filmu, natomiast na prezentację został zaproszony prezydent Rybnika, Piotr Kuczera, który wraz z prezesem ŻKS ROW Rybnik, Krzysztofem Mrozkiem, zaprezentowali się publiczności na motorach  – Fajnie się na tym jeździ. Życzę naszej drużynie, aby pokazała, że Rybnik żużlem stoi – stwierdził prezydent Kuczera.– Teraz już nam nie wypada nie awansować. W końcu musimy wygrać tą ligę i awansować do Ekstraligi – podsumował cel na ten sezon prezes Mrozek.
Najważniejszym punktem wieczoru, na który z niecierpliwością czekali wszyscy zgromadzeni kibice, była oficjalna prezentacja drużyny, która o ten awans do Ekstraligi ma zawalczyć. Zaczęli efektownie młodzieżowcy, adepci szkółki rybnickiej, a po nich przyszła pora na seniorów. Prezentacji towarzyszyły liczne atrakcje: sztuczne ognie, wywiady z zawodnikami, konkursy dla kibiców a także słodki poczęstunek od każdego żużlowca na koniec imprezy.
Reprezentować Rybnik w tym roku będą: Kacper Woryna, Troy Batchelor, Sebastian Ułamek, Damian Baliński, Dakota North, Rafał Szombierski, Chris Harris, Ilya Chalow, Roman Chromik, Valentin Grobauer, Marcel Kajzer, Max Fricke, Robert Chmiel oraz Kamil Wieczorek.

Na drugi dzień, 09.03, część drużyny wyjechała na oficjalny trening na rybnicki owal. Oprócz Kacpra tor przetestowali także Sebastian Ułamek, Rafał Szombierski, Robert Chmiel, Kamil Wieczorek, Chris Harris, Roman Chromik, Valentin Grobauer oraz Michał Schmidt. Ponadto pojawił się również gość ze Stali Gorzów, Piotr Świderski.
Następny trening rybnickiej drużyny przewidziany jest na wtorek, 10.03. Oprócz kolejnych próbnych kółek i testowania sprzętu, Kacper będzie porównywał na torze 3 nowe tłumik.

Pierwszy sparing u siebie drużyna Jana Grabowskiego rozegra 14.03. ze Spartą Wrocław. Jeśli pogoda w Rybniku dopisze, kolejny odbędzie się 22.03. z Fogo Unią Leszno a także 28.03. ze PGE Stalą Rzeszów.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY