Sparingi z Betard Spartą Wrocław18/03/2015

Drużyna ŻKS ROW Rybnik jest już po dwóch kontrolnych meczach. W poniedziałek, 16 marca, rybniczanie wybrali się do Wrocławia by odjechać zaległy sparing z drużyną dowodzoną przez trenera Piotra Barona.
Z początku to gospodarze dyktowali warunki na własnym torze a rybniczanie starali się dotrzymać tempa wrocławianom. Sparta nie dała taryfy ulgowej gościom i prowadzili od pierwszego do ostatniego biegu. Wrocławska drużyna osłabiona brakiem 2 zawodników zdołała wygrać na własnym torze z drużyną Jana Grabowskiego 57:33.

Kacper Woryna zdobył w tym meczy 5 punktów i jeden bonus. W siódmym biegu zwycięsko wyszedł z pojedynku z kolegą, Vaclavem Milikiem, z którym razem w zeszłym sezonie reprezentowali barwy ŻKS ROW Rybnik. Podczas 12 biegu Woryna po rywalizacji o drugą pozycję z Jędrzejakiem musiał oddać palmę pierwszeństwa bardziej doświadczonemu, przyjeżdżając na 3 pozycji. W przedostatnim starcie niepokonany tego dnia Maksym Drabik zostawiając innych zawodników w tyle, ułatwił Kacprowi wygraną nad Damianem Dróżdżem i Kamilem Wieczorkiem.
Betard Sparta Wrocław 57:33 ŻKS ROW Rybnik
KACPER WORYNA – (1, 1*, 1, 2) 5+1

Na rewanż nie trzeba było długo czekać – na drugi dzień, 17 marca, to rybniczanie gościli u siebie drużynę z Wrocławia. Sparta przyjechała na ten towarzyski mecz mocno osłabiona brakiem kilku kluczowych zawodników. Jednak i tym razem drużyna Jana Grabowskiego musiała uznać wyższość Sparty Wrocław. Spotkanie zakończyło się rezultatem 43:47. Od początku zawodów mogliśmy oglądać efektowne ściganie i walkę obu drużyn o każdy punkt. W 7 biegu ŻKS ROW Rybnik wyszedł na prowadzenie 22:20, jednak z biegu na bieg przewaga gości niepokojąco się powiększała. Zawodnicy aż siedmiokrotnie przywozili do mety remis 3:3. Na rybnickim owalu prym wiódł świetnie przygotowany Sebastian Ułamek, który zdobył w 5 biegach 14 pkt. i niewątpliwie tytuł „zawodnika meczu”.
Kacper Woryna, zdobywając w tym spotkaniu 4 punkty i 2 bonusy, w pierwszym swym biegu rywalizował z Damianem Dróżdżem o drugą pozycję, jednak motocykl Kacpra odmówił posłuszeństwa i do mety nie dojechał z powodu zatartego silnika. W ostatnim biegu spotkał się z bandą na pierwszym łuku. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, podniósł się o własnych silach i w powtórce biegu wyprzedził na prostej Vaclava Milika, przywożąc dla swojej drużyny 2 punkty.
ŻKS ROW Rybnik 43:47 Betard Sparta Wrocław
KACPER WORYNA – (d, 1, 1*,2*) 4+2

Kolejny sparing rybnicka drużyna odjedzie w sobotę w Lesznie, 21.03, a na drugi dzień będą gościli Fogo Unię Leszno u siebie. Planowany początek meczu o 15:00.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY