Sparingi z Fogo Unią Leszno23/03/2015

Za nami kolejne mecze kontrolne tej wiosny przed rozpoczęciem zasadniczej rundy Nice PLŻ. Tym razem drużyna ŻKS ROW Rybnik zmierzyła się dwukrotnie z Fogo Unią Leszno.

P3220101

Pierwszy z dwóch sparingów rozegrano w sobotę, 21 marca w Lesznie. Podczas spotkania na Smoczyku to Unia była górą, wygrywając wysoko z Rybnikiem 61:29. Kacper w tym starciu zainkasował 3 punkty, w jednym biegu zastępując Rafała Szombierskiego, który z powodu kontuzji zrezygnował z dalszego startu.
Do Leszna wraz z całym team’em Woryny pojechał również ich domowy pupil – chomik, który niespodziewanie zawędrował do buta Kacpra i pojechał wraz z nim na mecz. Na szczęście maleństwu nic się nie stało i bezpiecznie wrócił wraz z Kacprem do domu.

Fogo Unia Leszno – ŻKS ROW Rybnik 61:29
Kacper Woryna – (2, 0, 0, 1, 0) 3

Na drugi dzień to rybniczanie gościli drużynę Adama Skórnickiego i bez pardonu udowodnili, że porażka z dnia poprzedniego była tylko przypadkiem. Drużyna Jana Grabowskiego prowadziła w tym meczu od 1 biegu i tym samym zrewanżowali się Leszczyńskiej Unii wygrywając z nią 46:38. Rekiny pożarły Byczki na podwieczorek.
Pechowo zakończył się start w 6 biegu dla Kacpra Woryny. Na pierwszym okrążeniu niefortunnie zderzył się z bandą. Młodzieżowiec gospodarzy starał się wyprzedzić Grzegorza Zengotę  na drugim wirażu.  Na szczęście nic poważnego mu się nie stało, wstał o własnych siłach jednak lekarz zawodów podejrzewał u niego wybity palec i do końca zawodów nie pojawił się już na torze. Kacper zakończył to spotkanie z dorobkiem 2 punktów i 1 bonusem.

ŻKS ROW Rybnik – Fogo Unia Leszno 46:38
Kacper Woryna – (2*, w) 2+1

Całe niedzielne spotkanie z Unią Leszno z rybnickiego toru można obejrzeć pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=FCDhZFGu5xE

Następny mecz towarzyski ŻKS ROW zostanie rozegrany w sobotę, 28 marca o godz. 15:00. Wtedy to rybnicki owal będzie gościł PGE Stal Rzeszów. Natomiast rewanż w Rzeszowie zaplanowany został na 31 marca.

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY