Wizyta w szkole podstawowej nr 209/01/2015

W piątek, 09.01. w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Wodzisławskiej 46 w Rybniku miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Uczniów tej szkoły odwiedził Kacper Woryna a towarzyszył mu zawodnik Młodzieżowego Klubu Mini Żużlowego Rybki Rybnik – Sebastian Borszcz. W ramach wizyty Kacper i Sebastian opowiadali o jeździe na żużlu i mini-żużlu, zaprezentowali uczniom szkoły motory, na których na co dzień jeżdżą, odpowiadali na pytania zainteresowanych a także przybliżyli tematykę czarnego sportu i rybnickiego klubu na filmie. Na koniec była możliwość wzięcia udziału w konkursie z nagrodami a także przyjrzeniu się z bliska maszynom żużlowym Kacpra i Sebastiana.

Kacper Woryna otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry i od 11.01. zaczyna obóz reprezentacji Polski w Centralnym Ośrodku Sportu, Przygotowań Olimpijskich w Wałczu który potrwa do 16.01.
Pierwsze spotkanie kadry w tym roku poświęcone będzie głównie treningowi ogólnorozwojowemu, stąd wypełnione zostanie zajęciami w terenie: marszobiegami, jazdą na rowerach górskich oraz zajęciami na siłowni.
Kadra która stawi się w Wałczu oprócz Kacpra Woryny to: K. Kasprzak, J. Hampel, M. Janowski, P. Pawlicki, K. Gomólski, T. Musielak oraz juniorzy w składzie: P. Pawlicki, B. Smektała, B. Zmarzlik, A. Cyfer, O. Fajfer, P. Przedpełski, K. Pieszczek, A. Gała.

Drugie zgrupowanie zaplanowane zostało w dniach 8-14.02. w Szklarskiej Porębie. Planowane są wtedy zajęcia sprawnościowe a także jazda na nartach, zjazdowych i biegowych. W planie obozów znalazły się także codzienne spotkania z psychologiem. Opiekunami naszych reprezentantów będą trenerzy Marek Cieślak i Rafał Dobrucki. Zajęcia ogólnorozwojowe prowadził będzie zawodnik MMA Mariusz Cieśliński.

10710415_593887594050460_8316466693273835070_o

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY