ŻKS ROW Rybnik – Polonia Bydgoszcz 51:3929/06/2015

Kolejna wygrana na rybnickim torze na długo zapadnie w pamięci kibiców. ŻKS ROW przed meczem typowani byli na zwycięzców tego pojedynku jednak dopiero końcówka spotkania ucieszyła i porwała publiczność zgromadzoną przy Gliwickiej 72. Rybnicka drużyna zgotowała prawdziwe show swojej publiczności na miarę pojedynków ekstraligowych.

W poprzednim spotkaniu mieliśmy rezultat 48:41 dla bydgoszczan. Wtedy to oni nie dali wygrać rybniczanom na swoim obiekcie. Tym razem, w 10 kolejce NicePLŻ, to rybniczanie nie pozwolili obalić swojej twierdzy.
Liczne upadki na torze spowodowały przedłużenie całego niedzielnego spotkania do ponad 2 godzin. Rybnik zaczął prowadzić już po biegu juniorskim, kiedy to Kacper Woryna – Robert Chmiel przywieźli 4 punkty. Po biegu 9. para: Woryna – Batchelor tuż za linią mety upadła na tor z powodu niefortunnego szczepienia się motorów. Tak jak Australijczyk wstał szybko o własnych siłach, tak młodzieżowiec ŻKS ROW długo nie podnosił się z toru, jednak po kilku chwilach zszedł do parku maszyn. Dzięki świetnej postawie całej drużyny Rybnik znów pokazał kto rządzi na swoim torze jaki w całej 1 lidze, pozostając na fotelu lidera.

Teraz ŻKS ROW czeka dłuższa przerwa i powrót do ligowych zmagań 26 lipca.

Kacper Woryna (3,w,0,1*) 4+1

2. Woryna, Kubera, Chmiel, Rydlewski (4:2) 7:5
6. Kościecha, Baliński, Kudriaszow, Woryna(u) (2:4) 20:16
9. Kościecha, Kudriaszow, Batchelor, Woryna (1:5) 27:27
12. Hougaard, Ułamek, Woryna, Kubera (3:3) 36:36

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY