ŻKS ROW Rybnik – SK Lokomotive Daugavpils 60:3006/06/2015

7 kolejka, która wyjątkowo rozpoczęła się w czwartek, 4 czerwca, zgromadziła na stadionie przy Gliwickiej 72 sporą liczbę  publiczności, która przyszła dopingować ŻKS ROW w starciu z liderem tabeli Nice PLŻ – SK Lokomotive Daugavpils.

Kurs do Ekstraligi” – taki napis widniał na autobusie miejskim, którym zawodnicy zmierzali na prezentację przed meczową. Gospodarze wzięli sobie to hasło głęboko do serca, nie pozwalając Łotyszom zdobyć rybnickiej twierdzy. ŻKS ROW Rybnik ponownie wygrał na swoim terenie, tym razem aż 60:30 z liderem 1 ligi.
Kacper Woryna w meczu z Lokomotive dyktował warunki na torze. W 6 biegu na drugim łuku wyprzedził Fina Joonasa Kylmakorpi, dowożąc z Damianem Balińskim podwójne zwycięstwo. W kolejnym razem z Sebastianem Ułamkiem wypracowali sporą przewagę na torze nad Bogdanovsem i Kostygovsem. Natomiast w pierwszym biegu nominowanym świetnie wyszedł ze startu, pokonując reprezentanta Łotwy – Lebedevsa, i dołożył 2 pkt. do dorobku swojej drużyny.

Pierwszy bieg nie wyszedł, miałem kiepskie pole, chociaż dowieźliśmy bezpieczne 3:3. A potem to już jakoś poszło z górki. Przywiozłem 3 bonusy. W pierwszym biegu coś przekombinowaliśmy z ustawieniami, myśleliśmy, że będzie trochę bardziej przyczepnie, ale potem zrobiliśmy lekką korektę i później nam już jakoś wyszło, dzięki czemu zdobyłem te 8 punktów.” – skomenotował Kacper po wygranym meczu.

Kacper Woryna (1*,3,2*,2*) 8+3

2. Lebedevs, Chmiel, Woryna, Kostygovs 3:3 (7:5)
6. Woryna, Baliński, Kylmakorpi, Puodżuks 5:1 (24:12)
12. Ułamek, Woryna, Bogdanovs, Kostygovs 5:1 (48:24)
14. Baliński, Woryna, Lebedevs, Kylmakorpi 5:1 (56:28)

P6040702

Share on FacebookGoogle+Tweet about this on Twitter

SPONSORZY