designed by

KACPERWORYNA

KACPERWORYNA

09 kwietnia 2021

Po ponad półrocznej przerwie nastał wreszcie moment, by rozpocząć sezon w PGE Ekstralidze. Częstochowski ELTROX Włókniarz podejmie w najbliższą niedzielę na własnym obiekcie FOGO Unię Leszno, co tym samym czyni potyczkę hitem drugiej kolejki najlepszej, żużlowej ligi świata.

 

Choć pojedynek z aktualnymi Drużynowymi Mistrzami Polski w terminarzu jest przypisany do drugiej serii gier, to dla zawodników Eltrox Włókniarza będzie to dopiero pierwsza okazja, by sprawdzić się w ramach PGE Ekstraligi. Zeszłotygodniowe „wolne” jest pokłosiem wystąpienia wśród dwóch zawodników lubelskiego Motoru pozytywnego testu na obecność COVID-19, co zmusiło żużlowe władze do przełożenia inauguracyjnej potyczki z popularnymi „Koziołkami”.

 

 

Niedzielne spotkanie z leszczyńską Unią będzie zatem oficjalnym otwarciem sezonu oraz doskonałą okazją, by wykorzystać zebrane podczas sparingów doświadczenie i przekuć je w torowy sukces. W dwóch test meczach podopieczni Piotra Świderskiego pewnie pokonali swych rywali, wpierw rozprawiając się z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz 52:25, a następnie nie dając większych szans Cellfast Wilkom Krosno, wygrywając z tegorocznym beniaminkiem ekstraligowego zaplecza 58:32.

 

 

 

Kacper Woryna w tych pojedynkach zdobył odpowiednio 6+1 oraz 8+1. Hit drugiej kolejki PGE Ekstraligi zapowiada się zatem niezwykle interesująco. Leszczynianie przyjadą na obiekt przy ulicy Olsztyńskiej podrażnieni porażką, jakiej doznali podczas inauguracji z gorzowską Stalą, co już wywołało pierwszą, niemałą sensację sezonu 2021. Eltrox Włókniarz z kolei rozpocznie sezon od potyczki z rywalem najwyższej jakości, co będzie idealnym sprawdzianem dla „Lwów”, które przed sezonem gruntownie przebudowały swój skład.

 

 

 

Trudno wytypować klarownego faworyta niedzielnego pojedynku, co tylko podbudowuje napięcie w oczekiwaniu na pierwszy bieg tej rywalizacji. Początek spotkania o godzinie 19:15, które będzie można śledzić na kanale nSport+.

 

 

Składy awizowane:

 

ELTROX Włókniarz Częstochowa:

9. Leon Madsen

10. Jonas Jeppesen

11. Kacper Woryna

12. Bartosz Smektała

13. Fredrik Lindgren

14. Jakub Miśkowiak

15. Bartłomiej Kowalski

16.

 

FOGO Unia Leszno:

1. Emil Sajfutdinov

2. Janusz Kołodziej

3. Jaimon Lidsey

4. Jason Doyle

5. Piotr Pawlicki

6. Krzysztof Sadurski

7. Kacper Pludra

8.

 

 

Czas na ligową inaugurację!