designed by

KACPERWORYNA

KACPERWORYNA

23 kwietnia 2021

Po tygodniowej przerwie spowodowanej niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi na tor powracają zawodnicy Eltrox Włókniarza Częstochowa. Podopiecznych Piotra Świderskiego czeka pracowity okres, gdyż dzień po dniu będą stawać w szranki w ramach PGE Ekstraligi.  

 

Pierwszym pojedynkiem będzie piątkowa delegacja na Aleje Zygmuntowskie, gdzie „Lwy” zmierzą się z lubelskim Motorem. Potyczka z popularnymi „Koziołkami” miała pierwotnie odbyć się w inauguracyjnej kolejce, jednak nie doszła ona do skutku ze względu na wykrycie u dwóch lubelskich zawodników COVID-19. Gospodarze zatem, podobnie jak częstochowianie, podejdą do tego pojedynku mając za sobą zaledwie jedno spotkanie, ulegając w nim gorzowskiej Stali na jej terenie 52:38. Początek zawodów o godzinie 18 a bezpośrednią relację na żywo transmitować będzie stacja Eleven Sports 1.  

 

Awizowane składy: 

Motor Lublin: 

9. Krzysztof Buczkowski 

10. Grigorij Łaguta 

11. Jarosław Hampel 

12. Dominik Kubera 

13. Mikkel Michelsen 

14. Wiktor Lampart 

15. Mateusz Cierniak

 

Eltrox Włókniarz Częstochowa: 

1. Kacper Woryna 

2. Bartosz Smektała 

3. Fredrik Lindgren 

4. Jonas Jeppesen 

5. Leon Madsen 

6. Jakub Miśkowiak 

7. Bartłomiej Kowalski

 

Po piątkowych emocjach nadejdzie pora na sobotnią dawkę żużlowej rywalizacji, bowiem na obiekt przy ulicy Olsztyńskiej przybędzie zielonogórski Falubaz. Podopieczni Piotra Żyto rozpoczęli kampanię 2021 od porażki z tegorocznym beniaminkiem PGE Ekstraligi, ulegając eWinner Apatorowi Toruń 51:39. Czwarta ekipa poprzedniego sezonu zdołała się zrehabilitować za tą porażkę wygrywając na własnym owalu w drugiej kolejce z ZOOleszcz DPV Logistic GKM-em Grudziądz 51:39.

Początek zawodów o godzinie 20:30 a wszyscy kibice częstochowskiego Włókniarza będą mogli śledzić ten pojedynek za pośrednictwem stacji Eleven Sports 1. 

 

Awizowane składy: 

Eltrox Włókniarz Częstochowa 

9. Fredrik Lindgren 

10. Jonas Jeppesen 

11. Bartosz Smektrała 

12. Kacper Woryna 

13. Leon Madsen 

14. Jakub Miśkowiak 

15. Mateusz Świdnicki 

 

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra 

1. Mateusz Tonder 

2. Piotr Protasiewicz 

3. Max Fricke 

4. Matej Žagar 

5. Patryk Dudek 

6. Fabian Ragus 

7. Jakub Osyczka 

 

 

Ściganie dzień po dniu